Strategia obstawiania dokładnych wyników
Strategia obstawiania dokładnych wyników

Strategia obstawiania dokładnych wyników

Jak sama nazwa wskazuje, zakłady na dokładny wynik oznaczają postawienie zakładu na konkretny wynik meczu. Innymi słowy, zakłady na to, czy mecz piłki nożnej, na przykład, zakończy się wynikiem 1-0, 3-2 lub 2-1. W skrócie można to opisać jako zakład na bilard.

W tym przypadku warto wspomnieć, że u wielu bukmacherów rynek ten będzie określany mianem „exact score”.

Na ile wyników mogę postawić w meczu?

Dziewczyna myśli

W meczu piłki nożnej możesz postawić na dokładny wynik do 3 razy:

  • Stawiając zakład przedmeczowy na dokładny wynik końcowy meczu.
  • Stawiając zakład na żywo na dokładny wynik końcowy meczu.
  • Stawiając zakład na żywo na dokładny wynik 1. połowy meczu.

Te 3 opcje są tymi, które są dostępne dla nas przy typowaniu dokładnego wyniku meczu piłkarskiego.

Porady, jak wygrywać zakłady na wyniki

Człowiek pieniądze

Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń, które powinny być brane pod uwagę przy obstawianiu dokładnego wyniku meczu.

Mecze, które mają tendencję do schodzenia poniżej 2.5

Aby dowiedzieć się, czy mecz piłkarski będzie obfitował w bramki, możemy spojrzeć na statystyki zdobytych bramek przez obie drużyny w ostatnich kilku meczach, a także kiedy grają przeciwko sobie. Powinniśmy również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak to, czy bramkostrzelny napastnik jest nieobecny z powodu kontuzji lub zawieszenia, lub czy obrona którejś z drużyn nie ma wszystkich swoich pierwszoligowych graczy.

Jest jednak prostszy sposób, a mianowicie szybkie spojrzenie na kursy oferowane przez bukmachera dla rynku Under 2.5. Jeśli kurs wynosi około 1.50-1.75, to wiemy, że bukmacher uważa za prawdopodobne, że w tym meczu padnie mniej niż 3 bramki, co ogranicza nam możliwości typowania.

Mecze, w których drużyna gospodarzy gra w obronie

Zgodnie z zasadą szukania meczów, w których pada mało bramek, aby ograniczyć możliwe wyniki, defensywa gospodarzy będzie nam bardzo pomocna, ponieważ to oni zazwyczaj przejmują inicjatywę i są bardziej agresywni w poszukiwaniu gola, gdyż z reguły drużyna na wyjeździe (jeśli różnica poziomów nie jest duża) może zadowolić się bezbramkowym remisem, czyli będzie szukać raczej braku porażki, niż ryzykować zwycięstwo.

Mecze, w których drużyna gości jest faworytem do zwycięstwa

Łatwo to zauważyć, patrząc na kursy na „Zwycięzcę meczu (1X2)” i widząc, że drużyna gości ma niższy kurs niż drużyna gospodarzy. Jak już jednak wspominaliśmy, nie należy stawiać się w roli wielkiego faworyta, gdyż w takim przypadku mecz może zakończyć się wpadką. Oczekujemy jedynie, że większe uprzywilejowanie drużyny gości zostanie zrównoważone przez większe dążenie do zwycięstwa drużyny gospodarzy i w ten sposób wzajemnie się zniweluje.

Strategia zakładów na dokładny wynik w połowie meczu

Aby opracować strategię obstawiania dokładnego wyniku w połowie meczu, musimy wziąć pod uwagę zalecenia wspomniane powyżej, które odnoszą się do meczów z niską liczbą punktów, defensywną grą gospodarzy i faworyzowaniem drużyny gości.

Przyjrzyjmy się teraz przykładowi strategii dla dokładnego wyniku na końcu.

Idealnie byłoby poszukać meczu z niskimi wynikami, gdzie drużyna gospodarzy jest defensywna, a drużyna gości jest faworytem, w ten sposób połączylibyśmy 3 punkty zalecane w poprzedniej sekcji.

Z tymi czynnikami powinniśmy mieć kurs pomiędzy 7.00 a 9.00 na zwycięstwo drużyny na wyjeździe z wynikiem poniżej 2.5.

Przyjrzyjmy się przykładowi prawdziwego meczu w dniu meczowym 14 Liga Santander 2019/20 i kursom oferowanym w tym czasie przez bukmachera Bwin:

[Valladolid vs Sevilla = 3.80 / 3.50 / 1.95]. Ten mecz zawierałby w sobie wszystkie aspekty, o których mówiliśmy, więc zobaczmy jakie kursy oferują na różne wyniki poniżej 2,5 gola:

  • Kurs 10.00 na 0-0.
  • Kurs 11.00 na 1-0
  • kurs 19.00 na 2-0
  • Kurs 6.50 na 1-1
  • kurs 7.00 na 0-1
  • Kurs 9.00 na 0-2

Jak widzimy, powyższe szanse zostały spełnione. Dlatego też w przypadku zakładów bukmacherskich możemy sobie pozwolić na ograniczenie inwestycji, gdyż kursy na najbardziej prawdopodobne wyniki są dość wysokie (wygrana Sevilli 0-1 lub 0-2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *